یکتابان جهت آسودگی خاطر کاربران خود، برای داشتن خریدی امن و تضمین شده در قسمت آگهی ها، امکان ویژه ای را فراهم نموده است. از آنجا که تبادلات مالی در خارج از سامانه های یکتابان و برقراری ارتباط مستقیم به دلیل وچود سابقه کلاهبرداری، دغدغه ای برای کاربران محسوب می شود، یکتابان فضایی را فراهم نموده تا طرفین معامله در صورت تمایل، یکتابان را به عنوان واسطه خرید و فروش خود پذیرفته  و با پرداخت حق کارگزاری یکتابان، معامله در فضای یکتابان انجام شود. در ذیل روش انجام این فرآیند به طور اختصار آورده شده است:

۱- کاربران عزیز در صورت تمایل به برای همراهی یکتابان درانجام فرایند خرید هر آگهی، درخواست خرید امن مربوط به آگهی را کلیک نموده و تکمیل فرم مربوطه و قبول شرایط ارائه خواهند نمود.

۲-  با تایید درخواست و قبول شرایط خرید توسط آگهی دهنده(صاحب کالا یا خدمات) ، پیش فاکتور صادر خواهد شد.

۳- پیش فاکتور در قسمت فاکتورهای پرداخت نشده ظاهر خواه شد.

۴-  کاربران محترم  با کلیک بر روی دکمه پرداخت به درگاه امن بانکی متصل شده و مبلغ پیش فاکتور را در وجه یکتابان پرداخت خواهند نمود (مبلغ پرداختی، تا زمان اتمام فرآیند خرید، به عنوان امانت نزد یکتابان باقی خواهد ماند).

۵- آگهی دهندگان عزیز پس از اتمام فرآیند مالی و دریافت پیغام حاوی اطلاعات تماس کاربان متقاضی، خدمات یا کالای خود را تحویل نموده و رسید دریافت خواهند نمود.

۶- در صورت تایید کاربر متقاضی مبنی بر رضایت از خدمات یا کالا، پول آمانی موجود در نزد یکتابان، پس از کسر هزینه گارگزاری معادل ۴ درصد از کل مبلغ معامله و با رعایت قوانین یکتابان، در وجه کیف پول آگهی دهنده در حساب کاربری وی آزاد سازی خواهد شد.

در صورت عدم تمایل به استفاده از خدمات یکتابان لطفا در هنگام معامله موارد ذیل را رعایت نمایید:

 •  لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید.
 •  از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری با آنها پیش از انجام معامله وجود داشته باشد.
 •  هرگز پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید.
 •  اگر فروشنده اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد،‌ دلیل کافی برای اعتماد شما به ایشان نیست؛ ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد.
 • در صورت امکان، پس از خرید کالا رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت کنید. 
 • هنگامیکه قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می‌رسد موارد ایمنی را بیشتر رعایت نمایید.
 • چنانچه می‌خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید، بپردازید سعی کنید در محلی امن مانند پایگاه‌های پلیس یا شعب بانک‌ها قرار بگذارید.
 • در خرید پستی، شما پیش از اطمینان از صحت کالا هزینه را پرداخت کرده‌اید که این مورد خالی از ریسک نیست و ما انجام آن را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.
 • بهتر است نقدی معامله کنید. چک و سفته ممکن است نقد نشوند.
 • در مورد برخی کالاها بهتر است درخواست فاکتور خرید و احیاناً بسته‌بندی اولیه را از فروشنده داشته باشید.
 • بهتر است قبل از تحویل کالای خود در ازای چک‌های رمزدار بانکی، با مراجعه به بانک مربوط از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.

در صورت ایجاد مزاحمت برای شما،می‌توانید با مراجعه به سایت پلیس فتا،‌ از اطلاعات تماس پلیس فتای محل سکونت خود آگاه شده و موضوع را از آن طریق پیگیری کنید.