بیماری سفیدک سطحی زیره سبز و کنترل آن

ظهور لکه های سفید پودری روی برگ ها و سپس روی ساقه ها مهمترین نشانه های این بیماری بوده و گیاهان آلوده تولید میوه ( بذر) نمی کنند .

 

بیماری سفیدک سطحی زیره سبز و کنترل آن

عامل بیماری قارچی به نام Erysiphe polygoni در بعضی از مناطق زیره کاری خسارات زیادی وارد می کند. معمولا هوای نسبتا گرم و خشک پس از یک دوره مرطوب ، باعث گسترش بیماری می شود . بقایای گیاهی آلوده و علف های هرز میزبان ، مهمترین عوامل انتقال بیماری از سالی به سال دیگر هستند.

ظهور لکه های سفید پودری روی برگ ها و سپس روی ساقه ها مهمترین نشانه های این بیماری بوده و گیاهان آلوده تولید میوه ( بذر) نمی کنند و حتی اگر پس از آلودگی یا بیماری مبارزه شود دانه های ریز و نامرغوب تولید می کند.

 

کنترل

الف- رعایت اصول آیش و تناوب و عدم کاشت زیره طی چند سال متوالی در یک زمین.

ب- از بین بردن علف های هرز میزبان

بیشتر بخوانید:  بیماری سوختگی زیره سبز و کنترل آن

د- با استفاده از قارچ کش هایی نظیر الوازان و دیگر ترکیبات گوگردی و کاراتان تا حدودی می توان این بیماری را کنترل کرد ولی همان گونه که قبلا ذکر شد، حتی در صورت مبارزه ی شیمیایی پس از آلودگی کیفیت و کمیت محصول تولیدی به شدت کاهش می یابد. بنابراین در کنترل این بیمای نباید به روش های شیمیایی تکیه کرد بلکه بایستی روش های غیر شیمیایی ذکر شده را جدی گرفته و با رعایت آن ها از بروز بیماری پیشگیری نمود.

لازم به یادآوری است که یکی از روش های مهم پیشگری از بیماریها ، استفاده از ارقام مقاوم است ولی به لحاظ اینکه متاسفانه در این زمینه کمتر کار شده و ارقام زیره سبز مقاوم نسبت به هیچکدام از بیماری های فوق تاکنون معرفی نشده است، بنابراین در روش های کنترل بیماری های یاد شده از این روش ذکری به میان نیامده است.

امید است که محققین ذیربط به این نکته توجه نموده و با انجام تحقیقات طی سنوات آتی ارقام مقاوم . با متحمل زیره سبز را به بیماری های مهم خصوصا بیماری بوته میری که در حال حاضر بیشترین خسارت را به مزارع زیره کاری ایران وارد می کند ، معرفی نمایند.

 

 

اشتراک گذاری این پست:
ارسال شده توسط سیده زهرا رضوی
سیده زهرا رضوی

مقالات مشابه:

نظری برای این آموزش ثبت نشده

برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید