اولین شبکه تخصصی کسب و کارهای کشاورزی در ایران

 

شرکت یگانه کارآفرینان تدبیر اندیش با شعار «گامی نوین در خدمات کشاورزی» با امید به مشارکت در توسعه کشاورزی دانش بنیان و آبادانی ایران اسلامی در پیشبرد و رشد کشاورزی کشورگام بر می دارد.

 

شرکت یگانه کارآفرینان تدبیر اندیش (یکتا)

شرکت یگانه کارآفرینان تدبیر اندیش (یکتا) یک استارت آپ حوزه کشاورزی می باشد که به همت تیمی از متخصصان در حوزه های مختلف کشاورزی و مهندسی فناوری اطلاعات (IT)،در سال ۱۳۹6 در مشهد به ثبت رسیده و در مرکز رشد فناوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی پارک علم و فناوری خراسان رضوی مستقر می باشد. هدف آرمانی «یکتا» شکوفایی جامعه کشاورزی و توسعه اقتصاد دانش بنیان بوده و امروز افتخار دارد با بهره گیری از ایده های نو و خلاقانه و با تکیه بر توانمندی های علمی و ارتباط با مراکز تحقیقاتی و استفاده از دانش و تخصص خود در حوزه نرم افزار در بخش های مختلف کشاورزی خلاء موجود در بخش کشاورزی را پر نموده و سعی دارد که با تلاش خود بتواند قدمی در گسترش روش های نوین در این بخش بردارد. در اولین قدم با تکیه بر نیاز سنجی های انجام گرفته در بخش کشاورزی، شبکه کسب و کارهای کشاورزی را بر پایه فضای مجازی طراحی و با برند «یکتابان» و در دامنه ای با همین نام توسعه داده است و امید دارد تا با استفاده از توانمندی های موجود در شرکت و مدیریت دانش و سرمایه های کارآفرینی موجود در کشور، بتواند با اجرای سایر برنامه های خود ، بر کارآفرینی بخش کشاورزی اثر ارزشمندی بگذارد.

چشم انداز

شرکت یگانه کارآفرینان تدبیر اندیش در پنج سال آینده تبدیل به اولین شرکت برتر در زمینه شبکه کسب و کارهای کشاورزی در سطح کشور خواهد شد و با داشتن حداقل ۵۰ درصد سهم بازار آنلاین محصولات و نهاده های کشاورزی در داخل کشور و به عنوان کریدور برتر صادرات محصولات کشاورزی کشور، انتخاب اول بهره­برداران بخش کشاورزی خواهد بود. این شرکت یکی از کانال های اصلی ارتباط با کشاورزان در ترویج، آموزش و انتقال دانش فنی به کشاورزان و مرجع اصلی اطلاعات و کالای تایید شده خواهد بود.

ماموریت

ماموريت شرکت یگانه کارآفرینان تدبیر اندیش فراهم نمودن بستر ارتباط بهره برداران بخش کشاورزی با کلیه عوامل زنجیره ارزش، به منظور تبادل اطلاعات و کالا با حداقل زمان و واسطه می باشد. اين خدمات با هدف دسترسی آسان و ارزان کشاورزان به کالا ها و نهاده های تایید شده واطلاعات صحیح، توسعه بازاری با ثبات برای محصولات کشاورزان، برقراری ارتباط مستقیم کشاورزان و مشاوران تایید شده و کانالیزه کردن این ارتباط ارائه می شود.

 

ارزش های سازمانی

شرکت یگانه کارآفرینان تدبیر اندیش (یکتا)، ارزیابی فعالیت ها و روابط را با شاخص ارزشهای سازمانی خود می سنجد و برنامه های اجرایی، مدیریت منابع و ارتباطات انسانی درون سازمانی و برون سازمانی را بر این اساس بنا نهاده است. این ارزش ها عبارتند از:

1- پاسخ‌گویی، درستی، صداقت و شفافیت

ما در «یکتا» همیشه تلاش می‌کنیم با مشتریان خود با صداقت و دوستی در روابط دوطرفه باشیم. اطلاع‎رسانی سریع، پرهیز از اغراق، طراحی آسان و شفاف برای راحتی ارائه خدمات، شفاف سازی هزینه ها، شفافيت در روابط و کلام و جلب اطمينان دیگران از طریق انطباق پندار، گفتار و کردار و پایبندی به توافقات ، رازداری و حفظ اسرار دیگران، حسن نيت در قبال دیگران،تفویض اختيار و جلب مشارکت افراد در تصميم گيری ها و انجام امور ، پرهيز از ریاکاری و شایعه پراکنی، در نظر داشتن منافع دیگران در تصميم گيریها و همکاری های مشترک از نمودهای بارز این خط‌مشی می باشد.

2- نهادینه‌سازی شعار «ما می‌توانم»

در کنار منابع عظیم انسانی، پرسنل، اعضاء برون سازمانی و مشتریان، با ارتقاء اصول اخلاقی در فعالیت‌ها و هوشیاری در تعهدات دو و چند جانبه، با توسعه فضاهای ارتباطی و کاری و استفاده از پتانسیل های دست نخورده ایران اسلامی شعار ارزشمند ما میتوانیم را نهادینه خواهیم کرد.

3- مشتری‌مداری، تعهد در قبال جامعه و کارکنان

«یکتا» بر مبنای اصول مشتری مداری بنا نهاده شده است، و مشتریان ناظر اصلی فعالیت های یکتا خواهند بود.از این اصل برای ایجاد پایگاهی در قلب جامعه برای درک و ایجاد پیامدهای خوب استفاده نموده و در قبال وظایف اجتماعی خود در مقابل جامعه و کارکنان به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

4- یادگیری، یاددهی و نوآوری مداوم

در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که تغییرات فرهنگی، اجتماعی، و تکنولوژی بیش از پیش مشهود است و سعی داریم در این تعامل انسانی در مسائل اساسی حرفه‌ خود، برای یادگیری، ارزشیابی و ارتباط، راه‌های تازه‌ای را کشف کنیم.

5- احترام به شأن و ارزش‌های انسانی

خانواده یکتا می‌خواهد نمایانگر اصولی باشد که از نظر فردی یا اجتماعی به رفتار برتر شهره شود؛ همین ارزش‌ها هستند که پایه و اساس ایجاد انگیزه در ما خواهند بود.

6- خلاقیت و نوآوری

محیطی ایجاد کرده‌ایم تا در آن تركيب انديشه‌ها به شيوه‌اي منحصر به فرد مشوق نوآوری است، نوآوری فرآيند كسب انديشه‌ای خلاق و تبديل آن به محصول و خدمت و يا يك روش عملياتی مفيد است.خلق، ارایه و اجرای ایده های جدید در راستای بهبود عملکرد سازمان، عارضه یابی و به چالش کشيدن وضع موجود، ایجاد بستر مناسب برای بروز استعدادها و ارائه ایده ها، شناسایی راهکارهای بهينه برای انجام بهتر وظایف، حمایت و همکاری در اجرای پيشنهادهای پذیرفته شده، انعطاف پذیری در مقابل تغييرات و ایده های نو از اصول این خط و مشی می باشد.

7- نتیجه‌گرایی و پایبندی به سیستم‌ها و بهبود مستمر

نتیجه گرایی در یکتا یعنی توجه به تأمین نیازهای مشتری با در نظر گرفتن کیفیت مطلوب کالا و خدمات همراه با هزینه‌های مناسب. به همین منظور در سازمان خود جهت دستیابی به بهره‌وری و بهبود مستمر، ابتدا عملکرد جاری خود را مشخص کرده‌ایم و سپس نسبت به پایش مداوم آن سعی در بهبود آن داریم و در نهایت در صداقت کامل به دنبال دریافت تایید از مشتریان خود هستیم.

8- ارزش‌آفرینی برای ذی‌نفعان سازمان و توسعه شراکت ها

ارزش‌آفرینی یک مفهوم محوری در مجموعه یکتا در سطوح خُرد و کلان می‌باشد. زنجیـــره فعالیت‌هـــا و فرآیندها را به نوعی شکل داده‌ایم که شروع آن با خواســـت و نیـــاز ذی‌نفعان و پایـــان آن رضایـــت و خشـــنودی آنها می‌باشد. یکی از اصول ارزشی توسعه شراکت با دینفعان و علاقمندان برای توسعه اشتغال و ثروت آفرینی می باشد.

 
سخن مدیر عامل

ما با ایجاد سازمانی پویا و استفاده از نیروی انسانی متخصص درون و برون سازمانی و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های متخصصین کشور، همچنین استفاده از مشاورین صاحب نام مفتخر به ارائه خدمت به یکی از بزرگترین شبکه های کسب و کار و تولید ثروت یعنی بخش عظیم کشاورزی هستیم.

یکتا اعتقاد دارید، دستیابی به هر موفقیت باید نقطه آغازین موفقیت‌های بعدی باشد تا سازمان به رشد و بلوغ دست یابد؛ و به اشتراک گذاری دانش را لازمه ارتقاء سطح دانش هر سازمان و جامعه پیرامونی آن می داند؛ لذا به عنوان شرکتی از خانواده بزرگ کشاورزی، آماده‌ است تا در کنار ارائه خدمات با کیفیت به شرکت‌های داخلی و تولید کنندگان و فعالان این بخش، زمینه‌های همکاری و مشارکت در توسعه بازار های صادراتی را گسترش دهد.

همگام کردن یکتا با دانش روز دنیا در حوزه‌ فناوری اطلاعات (IT) یکی از مزیت‌های رقابتی یکتا است. برای این منظور، تیمی توانمند را باخود همراه نموده و برنامه ریزی برای احراز شرایط شرکت های دانش بنیان باعث ارتقا و حفظ کیفیت فعالیت های شرکت خواهد شد.

رضایت مشتریان، رمز موفقیت ما در آینده خواهد بود؛ زیرا معتقدیم پیشرفت در کنار یکدیگر و با یکدیگر، موجب هم افزایی و خلق ارزش بیشتر برای همه اعضاء (مشتریان و کارکنان) می‌گردد. ما افتخار داریم بگوییم در افزایش بهره‌وری و رضایت‌مندی مشتریان نهایت تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

بی‌شک، نیل به اهداف ترسیم شده همراهی و همدلی همه اعضای خانواده یکتا و ذی‌نفعان را میطلبد، لذا بی‌صبرانه منتظر شنیدن انتقادات و پیشنهادت کارساز شما هستیم.